Nika Procházková

naposledy

– spoluzakladatelka skupiny

– hlavní vedoucí taneční skupiny

– lektorka závodní skupiny A.dance Company HVK

– mistryně České republiky ve street dance 2014

*3. 5. 1991


O MNĚ

Už jako dítě jsem zjistila, že tanec bude v mém životě hrát zásadní roli.

Ve 4 letech jsem začala s baletem, poté jsem vyzkoušela aerobik, jazz dance, rock´n´roll a disco dance. Všechny styly mne moc bavily, ale pořád to nebylo to ono. Sama jsem se začala vzdělávat v tanečním stylu hip hop.

Začala jsem navštěvovat workshopy se nejlepšími českými i světovými lektory jako je například: Tomáš Protivínský, Ivana Hannichová, Wahe Akopjan, Jája Vaňková, J. K. Sanchez, Michal Černý, Ian Eastwood, Jun Quemado, Miguel Antonio, Quick style, Viki Čerček, Filipi Escudine, Patrick Ninja, Di “Moon” Zhang, Jillian Meyers a mnoho dalších.

Za svůj taneční život jsem prošla také mnoha tanečními skupinami. Začala jsem v Tanečním studiu Amfora, poté následovalo Imperium DC, Dance Academy Prague, Stage Dancers, ale zakončila jsem ve skupině, kterou jsem se dvěma kamarádkami založila v roce 2010 a to v srdcovém A.dance Company. Za svou taneční kariéru jsem získala mnoho titulů Mistra Prahy, Mistra Čech a největším vítězstvím pro mně byl titul Mistrů České republiky ve street dance se skupinou Dance Academy Prague.

Lektorské činnosti se věnuji již 10 let a tato práce mne nevýslovně baví. Největší radost mi dělá, když vidím své tanečnice, které jsem učila jako děti, vést své vlastní kurzy a předávat dětem to co se naučily za svůj taneční život. Vychováváme další tanečníky k lásce k tanci a ke streetové kultuře. Nejdůležitější pro mne je, aby děti bavilo to, co dělají a tanec je hlavně naplňoval. Pojďme tedy děti přivést k tomu nádhernému pocitu, který člověk prožívá, když cítí hudbu a dokáže svá slova přenést do toho nejkrásnějšího pohybu – to je tanec.