Týna Kulhánková

týny web

– choreografka soutěžního týmu A.dance Company JVK

– choreografka a tanečnice soutěžního týmu A.dance Company HVK


O MNĚ

* 14. 8. 1998

Tanec byl mou vášní od malička, ve školce a na základní škole jsem tančila v různých tanečních kroužcích, v roce 2007 jsem pak začala soutěžně tančit v A.dance Company (dříve TS Amfora a Imperium DC). Propracovala jsem se od disco dance k hip hopu, choreu a různým dalším street dancovým stylům.

V dnešní době se tanečně rozvíjím, a to tak, že se účastním jak openclassů a workshopů světově známých a úspěšných lektorů, tak známých tanečních kempů, jako je např. Choreo Connection. Právě tyto aktivity mi pomáhají v objevování a učení se novým stylům. Nejvíce si mě získal dancehall, contemporary a choreo.
Velkou inspirací je pro mě kromě výborných českých tanečníků, jako je J. K. Sanchez či Filip Lacina, například Beyonce.

V A.dance tančím v soutěžní HVK street show kategorii a jsem lektorkou v soutěžní JVK složce. Věřím, že pokud se chce dítě naučit tančit na profesionální úrovni, nesmí se bát dát do své perfomance svůj osobitý styl a attitude. K tanci přistupuji s tím, že ať je někdo profesionál či naprostý laik, dohromady nás spojuje radost z toho, co děláme, a přesně to chci předávat dál. Tu radost z tance.